YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Sürekli Eğitim Uygulama ve
Araştırma Merkezi

Bizi Arayın : (0212) 236 85 70
02.03.2024

Temel Uygulamalı Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği

Eğitim Tarihi:

Başlangıç : 02.03.2024
Bitiş : 17.03.2024

Eğitim Yeri :

Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız, Beşiktaş, İstanbul

Eğitim Süresi :

38 Saat

Toplam Ücret:

10.000 TL (KDV Dahil)

Ön Kayıt Formu

Eğitim Detayları

Eğitim İçeriği:

1. Teorik bilgilendirme

a. Akışkanlar Mekaniği bilgilendirmesi

b. Akışkanlar Dinamiği bilgilendirmesi

(3 Saat)

2. İç Akışlar Etrafı bir cidar ile çevrili olan akışlara genel olarak verilen isim iç akışlardır. Akış duvar etkisi altında gelişmektedir. Boru içi ve kanal içi akışlar bu başlık altında incelenecektir.

(6 Saat)

3. Dış Akışlar Serbest bir akım içerisinde bulunan cismin etrafında gerçekleşen akış olaylarının incelenmesi dış akışlar başlığı altında gerçekleştirilecektir. 3 boyutlu bir cismin etrafındaki akışın modellenmesi bu başlıkta ele alınacaktır.

(6 Saat)

4. Isı Transferi Katılar ve durgun akışlarda gerçekleşen iletim ile ısı transferinin yanı sıra hareketli akışkanlar tarafından gerçekleştirilen taşınımla ısı transferinin sayısal olarak modellenmesi bu başlık altında incelenecektir.

(6 Saat)

5. Çok fazlı akışlar Bir den çok faza sahip çok bileşenli akışların modellenmesi bu başlık altında incelenecektir. Serbest su yüzeyli problemlerin incelenmesi temel amaçtır.

(6 Saat)

6. Hareketli ekipman Akış içerisindeki hareketlerin modellenmesi bu başlık altında gerçekleşmektedir. Dönme hareketinin farklı modeller ile modellenmesi, doğrusal hareketlerde akışkanlar dinamiği modellemeleri bu başlığın konusudur.

(6 Saat)

Temel Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Eğitimi Sınavı (5 Saat)

Bu sınav temel eğitimi tamamlayanların yetkinliklerini ölçmek ve ileri seviye eğitime kabul edilmek için tamamlanması gereken bir aşamadır. Temel eğitimi tamamlamadan ileri eğitimi almak isteyen kursiyerlerden öncelikle bu sınavı başarmaları beklenmektedir. Temel Eğitimdeki her bir başlık için bir problem verilerek çözümü istenecektir.

Eğitmen:

Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YURTSEVEN

https://avesis.yildiz.edu.tr/ahmety

Ön Kayıt İçin Tıklayın

Yeniliklerden Haberdar ol

Yeni eklenen eğitimlerden & size özel kampanyalardan haberdar olmak için lütfen kayıt yaptırınız.