YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Sürekli Eğitim Uygulama ve
Araştırma Merkezi

Bizi Arayın : (0212) 236 85 70
16.09.2013

University Of California (Ucr) İşbirliğiyle İş İngilizcesi Sertifika Programı

Eğitim Tarihi:

Başlangıç : 16.09.2013
Bitiş : 27.09.2013

Eğitim Yeri :

Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız, Beşiktaş, İstanbul

Eğitim Süresi :

Tanımsız

Ücret:

7000 TL + KDV

Eğitim Detayları

YTU Global Certificate Programs

University of California Riverside(UCR) Hakkında

Kalifornia Riverside Üniversitesi ABD'nin en prestiijli üniversitelerinden birisidir.

Yeni ve modern tesisleriyle ülkenin en başarılı araştırma kampüslerinden biri olan UCR'ın 22.000 üzerinde lisans ve yüksek lisans öğrencisi vardır.

UCR Kampüsü, Los Angeles Şehrinin yaklaşık olarak 40 mil doğusuna bulunmaktadır. UCR Konum olarak Amerika'nın batısında bulunan bir çok önemli kültürel ve rekreasyonel bölgelere, çöl, dağ ve sahil şeridine yakın bir mesafededir.

Kampus büyüyen toplumlar için hayati önem taşıyan hava, su, enerji, nakliye, politika, sanat, tarih, kültür ve sağlık gibi konuların araştırılmasına yönelik olarak bir araştırma merkezi olarak hizmet vermektedir. UCR, öğrencilerine araştırma, çalışmalara dahil olma, tasarlama ve mükemmele erişmede fırsatlar sağlamaktadır.

California Riverside Üniversitesi 80 lisans programı, 46 master programı, 38 doktora programı geniş bir öğrenci kitlesine hitap etmektedir.

 

Program Hakkında

Yıldız Teknik Ünversitesi ile University of California Riverside tarafından ortaklaşa düzenlenen Global Sertifika Programlarından birini başarıyla tamamlayan katılımcılar her iki üniversitenin sertifikasına hak kazanacaktır.

 • Programlar iki modülden oluşmaktadır.
 • Birinci Modül: Türkiye’de YTÜ Sürekli Eğitim Merkezinde, YTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu öğretim elemanları tarafından 40 saat ders verilecektir. Dersler Cumartesi ve Pazar Günleri olmak üzere 4 hafta boyunca 10:00 ila 16:00 saatleri arası verilecektir.
 • İkinci Modül: A.B.D.’nin California Eyaletinde yer alan University of California Riverside Kampüsünde iki hafta boyunca sürecek olan eğitimler, 48 saat ders ve iki tam günlük sektör ziyaretleri ile tamamlanacaktır.
 • Eğitim Programlarının YTÜ’de gerçekleştirilecek modülü Türkçe olarak YTÜ akademisyenleri; UCR’da gerçekleşecek modülü ise İngilizce olarak UCR öğretim elemanları tarafından verilecektir.
 • UCR’da gerçekleşecek olan modül için katılımcıların dersi takip edecek düzeyde İngilizce bilmeleri gerekmektedir.
 • Sertifika ya hak kazanmak için %80 devam ve final sınavından başarılı bir puan almak zorunludur.
 • Yeni mezun olmuş öğrenciler ve sektör çalışanları programa başvurabilirler.
 • Uluslararası öğrenciler programa başvurabilirler.
 • YTÜ’de bir aylık eğitim, UCR’da İki haftalık eğitim, çift kişilik odada kahvaltı dahil konaklama, havaalanı karşılama ve bırakma, sağlık sigortası, iki günlük sektör ziyaretleri eğitim ücretine dahildir.

 

Birinci Modül (YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ)

YTU Yıldız Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde açılan İş İngilizcesi programı, eklektik bir yaklaşımla İş İngilizcesi ile Genel İngilizce Programını birleştirerek temel dil becerilerini modern iş dünyasında kullanılan şekli ile öğrenciye kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Program katılımcıların kazandıkları becerileri kullanarak uluslararası iş hayatında etkin bir biçimde iletişim kurabilmelerini sağlamaktadır. İş İngilizcesi Programı, katılımcıların farklı iş sektörlerindeki gereksinimlerine de cevap vermektedir.

 

Eğitimin İçeriği

Programın içeriği, iş hayatında karşılaşılan çeşitli durumlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır;
- Telefon görüşmelerinde kullanılan iş İngilizcesi,
- İş mektupları, iş sözleşmeleri, rapor yazma teknikleri,
- Sunum teknikleri,
- İş görüşmesi teknikleri,
- İş toplantılarında bilgi ve kişisel fikir alışverişi
- Satış, reklam, sipariş ve teslimat gibi temel iş hayatı pratiklerine ait iletişim teknikleri,
- İş hayatında sosyalleşme,
- Vaka çalışmalarıyla ilgili çözüm teknikleri,

 

İkinci Modül (UNIVERSITY OF CALIFORNIA, RIVERSIDE)

Uluslararası işletme programına yönelik İngilizce programı, bir yandan öğrencilere uluslararası olarak İngilizce dilinde iş yapmayı sağlarken öte yandan ABD’deki iş uygulamalarının temel konseptlerini sunacaktır. Bu programın önemli bir bölümünü tartışmalar ve projeler oluşturacaktır. Öğrenciler bu program kapsamında ekip çalışmasını, iş görüşmelerinin nasıl yürütüleceğini, iş metinlerini okumayı ve analiz etmeyi, çeşitli yazılım programları kullanmak suretiyle iş dokümanlarını hazırlama ve bunları işlemeyi, orijinal iş planlarının dizayn edilmesini ve bunların etkin bir şekilde sunulmasını öğreneceklerdir. ABD’de ve uluslararası arenada iş dünyasının deyimsel ve kültürel yönlerine ilişkin bir algı elde edeceklerdir.

 

Amaç

Program, Amerikan iş İngilizcesini ve uygulamalarını anlamaya yöneliktir. Öğrenciler işle ilgili uluslararası görüşmelerde etkin bir iletişimin sağlanmasında İngilizce dilinin nasıl kullanılacağını kavrayacaklardır.

 • Bu kurs boyunca öğrenciler ekipler halinde çalışacak ve sınıf arkadaşlarıyla birlikte destekleyici bir ortam oluşturacaklardır. Öğrenciler kendi işlerini kurmaya başladıklarında sağlıklı bir rekabet ortamına katılma konusunda teşvik edileceklerdir.
 • Öğrenciler resmi konuşma fonksiyonlarına yönelik sözel beceriler kazanacaklardır. Aynı zamanda, resmi görüşmeleri ve basit müzakereleri anlayacak; resmi durumlarda deyimsel dilin ve jargon ibarelerin nasıl kullanılacağını öğreneceklerdir.
 • Sınıf ortamında yapılacak olan okuma ve tartışma çalışmalarıyla öğrenciler ABD’de ve dünyanın her tarafındaki iş kültürlerinin birbirine benzer yönlerini ve farklılıklarını öğreneceklerdir.
 • Bu kursun sonunda öğrenciler kendi küçük işletmelerini dizayn edebilecek ve bunu izleyicilere sunabileceklerdir. Bu proje öğrencilerin bütün dersler esnasında kazandıkları bilgi ve becerilerin sentez edilmesini amaçlamaktadır.

 

Konular:

 

 • İş İletişimi-Bu kurs sunum becerileri ve iş İngilizcesinin temel fonksiyonlarına odaklanacak ve şu konuları kapsayacaktır: Kültürler arası iş uygulamaları, işle ilgili telefon görüşmelerinin yapılması, işle ilgili elektronik postalar ve iş toplantılarının gerçekleştirilmesi.
 • İş Prensipleri ve Tartışma-Bu derslerde öğrenciler iş dünyasında yaygın bir şekilde kullanılan ve uygulanan konseptleri öğreneceklerdir. Bu konseptler aynı zamanda tüm kurs boyunca projelere ve ödevlere de uygulanacaktır. Öğrenciler pazarlama, iş planlaması ve yönetimi, pazarlama ve promosyon, finansal planlama ve bu gibi konulardaki terminolojiyi öğreneceklerdir. Bu öğrenme işlevi sınıf ortamı içerisinde tartışma esasına dayalı olarak gerçekleştirilecek ve böylece öğrenciler sınıf projelerinde bu iş konseptlerini kullanabileceklerdir.

 

Örnek takvim

 

Pazartesi

Salı

Çarşamba

Perşembe

Cuma

1. Hafta

1. Gün

2. Gün

3. Gün

4. Gün

5. Gün

9:10-12:00

Oryantasyon ve Kayıt

İş İletişimi

İş İletişimi

İş İletişimi

Bölge Ziyareti

12:00-1:00

Hoş Geldiniz-Öğle Yemeği

Öğle Yemeği

1:10-4:00

Programın İncelenmesi ve Ekip Oluşturma

İş Prensipleri ve Tartışma

İş Prensipleri ve Tartışma

İş Prensipleri ve Tartışma

Bölge Ziyareti

2. Hafta

6. Gün

7. Gün

8. Gün

9. Gün

10. Gün

9:10-12:00

İş İletişimi

İş İletişimi

İş İletişimi

Sunum Hazırlama

Sunum

12:00-1:00

Öğle Yemeği

1:10-400

İş Prensipleri ve Tartışma

İş Prensipleri ve Tartışma

İş Prensipleri ve Tartışma

Sunum Hazırlama

Sertifika Töreni

 

 

 

Eğitim 16.09.2012- 27.09.2013 tarihleri arasında Kalifornia Riverside Üniversitesi'nde , 05.10.2013- 27.10.2013 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde gerçekleşecektir.

Yeniliklerden Haberdar ol

Yeni eklenen eğitimlerden & size özel kampanyalardan haberdar olmak için lütfen kayıt yaptırınız.