YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
Sürekli Eğitim Uygulama ve
Araştırma Merkezi

Bizi Arayın : (0212) 236 85 70
10.02.2018

KOÇLUK SERTİFİKA PROGRAMI

Eğitim Tarihi:

Başlangıç : 10.02.2018
Bitiş : 25.02.2018

Eğitim Yeri :

Yıldız Teknik Üniversitesi
Yıldız, Beşiktaş, İstanbul

Eğitim Süresi :

40 Saat (25 saat teorik eğitim, 15 saat uygulama

Ücret:

2300TL + KDV

Eğitim Detayları

Katılımcı Profili: Temel koçluk becerilerini kazanmak isteyen herkes “Koçluk Sertifika Programı”na kayıt olabilir.

Kontenjan: 25 kişi


Sertifika: Katılımcılar, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Çiğdem Güven Koçluk, Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ortaklığında gerçekleştirilen Koçluk Sertifika Programı’nı tamamladıklarında Yıldız Teknik Üniversitesi rektörlüğü tarafından onaylı “Yıldız Teknik Üniversitesi Temel Koçluk Eğitimi Katılım Sertifikası” almaya hak kazanacaklardır.


Eğitimin Kapsamı ve Hedefi: Koçluk Sertifika Programı, koçluk mesleğini edindirmek ve kurum içi koçluk yapabilmek için gerekli tüm donanımı katılımcılara kazandırmak amacıyla tasarlanmıştır. Bu programın amacı, katılımcılara birlikte çalıştıkları bireylere kişisel ve mesleki gelişim alanlarında destek sunabilmeleri için koçluk becerilerini kazandırmaktır. Koçluk desteği, danışanların bilinç düzeylerini arttırarak, gerek sosyal çevrelerinde gerekse iş yaşamının değişik kademelerinde daha iyi performans göstermelerine yardımcı olur.

Koçluk Sertifika Programı, aşağıdaki konuları kapsamaktadır:

Koçluk becerilerini kazanmak ve uygulamak

Danışan yetkinliklerini geliştirmeye yönelik koçluk yapabilmek. Bu amaca yönelik koçluk ve gelişim planını hazırlayarak uygulamak

Danışan ile etkin iletişim kurabilme becerisini geliştirmek

Koçluk desteği sunulan sistemi anlamak ve roller ile ilişkileri birbirine karıştırmadan etkin biçimde koçluk yapabilmek

Koçluk modelini ve araçlarını öğrenmek, aşamalarını doğru biçimde uygulayabilmek


Eğitmenler: Çiğdem Güven,Gülçin Berkel Erem


Çiğdem Güven

Çiğdem Güven, finansal enstrümanların değerlendirilmesi, fiyatlandırılması, yönetilmesi ve pazarlanması konusunda deneyim sahibidir.

Yarattığı ve yönettiği takımların yüksek motivasyonuyla kanıtlanmış sonuçlar/başarılar ve performanslarla, 21 yılı aşkın bir süredir bankacılık ve finans sektöründe dikkat çekmiştir.

Çiğdem Güven’in uzmanlık alanları arasında büyük ölçekli ticari şube yönetimi, risk yönetimi, bütçelendirme ve harcama kontrol, kredi analizi ve yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, yetenek yönetimi ve gelişimi, enerji, maden ve inşaat sektörlerinde proje finansmanı bulunmaktadır.

Çiğdem Güven, 2013 yılında danışmanlık hizmeti sunmaya başlamadan önce, inşaat, enerji ve madencilik sektöründe 33 firma ile faaliyet gösteren Cengiz Grup bünyesinde Merkezi Finans Yönetim Başkanı (CFO) olarak çalışmıştır. Grubun tüm finansal faaliyetlerinden sorumlu olan Çiğdem Güven, Cengiz Grup öncesinde 20 yıl Garanti Bankası çatısı altında farklı üst düzey yöneticiliklerde bulunmuştur.

Sırasıyla Garanti Bankası Kurumsal ve Finansal Ticari Pazarlama Müdürlüğü’nde, Kurumsal Krediler Müdürlüğü’nde, İstanbul Şube ve Altunizade Şube Müdürlüğü’nde çalışan Çiğdem Güven İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Yurt dışında bir çok eğitime katılmış olan Çiğdem Güven, Columbia Business School’da “Negotiation”, Management Center Europe’da “Problem Loans” ve Center for Creative Leadership’de “Developing Strategic Leader” seminerlerini de tamamlamıştır.

Coaching Training Institute’un Koçluk Sertifika Programı’nı tamamlayan ve 1600 saatin üzerinde koçluk deneyimi bulunan Çiğdem Güven, 2005-2011 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Leyla Navaro ile kişisel gelişim çalışmaları gerçekleştirmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Çiğdem Güven’in, Yogesh Sharda ile spiritualizm üzerine çalışmaları da devam etmektedir.

Ayrıntılı bilgi için: https://tr.linkedin.com/in/cigdemguvenkocluk


Gülçin Berkel Erem

Gülçin Berkel Erem, 1998 yılında üç yıllık Otomotiv Sektörü tecrübesinden sonra İnsan Kaynakları Temsilcisi olarak Dow Chemical’a katılmıştır. Bir yıl sonra Ortadoğu Bölgesi’nden sorumlu İnsan Kaynakları uzmanlığına atanmıştır. Bu tarihten sonra 2007 yılına kadar şirket birleşmeleri, Türkiye ve Ortadoğu Bölgesi’nde yeni ofisler ve fabrikaların açılması gibi büyüme projeleri ile beraber İnsan Kaynakları alanında bölgesel ve global projeler yönetmiştir.

Berkel Erem, 2007 ve 2009 yılları arasında Avrupa Bölgesi’nde Maaş ve Yan Menfaatler, Eğitim, Yetenek Yönetimi, İşe alımlar, Yeniden Yapılandırma, Üniversite İlişkileri, Kariyer Günleri, Mentorluk Programları, Hindistan Müşteri Hizmetleri Organizasyonun Kurulması ve Çeşitlilik (Diversity&Inclusion) programlarının yaygınlaştırılması gibi alanlarda görev alarak farklı projelere imza atmıştır.

2009 yılının başında Avrupa İş Gücü Planlama Liderliği pozisyonu sırasında İsviçre’de bulunan Avrupa Merkez Ofisi’ne İş Gücü Planlama Lideri ve İsviçre & Avusturya Bölgesi İnsan Kaynakları Bölge Liderliği pozisyonuna atanan Berkel Erem, Avrupa Merkezli bu pozisyonda yeni bir birleşme projesini yönetirken, üst düzey yöneticilere de danışmanlık yapmış, iki yeni fabrika entegrasyonunu yönetmiş ve çeşitli liderlik eğitimleri vermiştir.

İsviçre’de bulunduğu üç yıl içerisinde çeşitlilik konularında My Handicap ve St. Gallen Universitesi ile çalışarak Avrupa genelinde engellilerin istihdamı projelerini de yöneten Berkel Erem, 2012 yılında Doğu Avrupa İnsan Kaynakları Direktörü olarak Türkiye’ye geri dönmüştür. Türkiye’nin Ortadoğu ve Afrika Bölgesi’ne bağlanmasından sonra bu bölgeden sorumlu İnsan Kaynakları Direktörlüğü’nü üstlenen Berkel Erem, Mayıs 2015 tarihinden bu yana Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika Bölgesi’nden sorumlu Yetenek Yönetimi Direktörlüğü’nü yürütmektedir.

Trakya Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı’ndan mezun olan Berkel Erem, Londra Ünivesitesi Birkbeck College’da Yönetim Bilimleri Dalı’nda eğitimine devam etmiş ve 2007 yılında yine aynı üniversitede İnsan Kaynakları Dalı’nda master eğitimini tamamlamıştır. 2014 yılında Coaching International Grubu CTI Co-Active Koçluk Eğitimi’ni tamamlayan Berkel Erem, daha sonra uluslarası akreditasyonu alarak uluslarası koç ünvanına sahip olmuştur. University of Navara, IESE’de Üst Düzey Yönetici Liderlik Eğitimi Programı’na da katılan Gülçin Berkel Erem, ayrıca Harvard Business Publishing ve Dale Carnigie gibi kuruluşların sertifikalı eğitmeni olup 1000 saatin üzerinde eğitmenlik, 1500 saatin üzerinde mentorluk ve koçluk tecrübesine sahiptir.


Detaylı Bilgi için:

cigdemguven@cigdemguven.info

0533 270 34 64

Yeniliklerden Haberdar ol

Yeni eklenen eğitimlerden & size özel kampanyalardan haberdar olmak için lütfen kayıt yaptırınız.