Temel Seviye İtalyanca Eğitimi

 • Uzman Eğitmen
 • %100 Video Eğitim
 • YTÜ Güvencesiyle
Kurs Fiyatı
1.440,00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Kurs Detayları
Temel Seviye İtalyanca Eğitimi

Başlangıç düzeyinde İtalyanca öğrenmek isteyenlere yönelik düzenlenen Temel Seviye İtalyanca Eğitimi, çevrim içi bir eğitim programıdır. Temel Seviye İtalyanca Eğitimi'ne katılanlar, uzaktan eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra üniversite onaylı sertifikaya sahip olmaktadır.

İtalyanca, dünya genelinde insanların en çok öğrenmek istediği dillerden biridir. Türkçe konuşanlar için öğrenmesi kolay olan bir dildir çünkü benzer dil yapılarına sahiptir. Türkiye'de İngilizce dışında bir dil öğrenmek isteyenler, genellikle İtalyancayı tercih etmektedir. Eğer siz de bu dili etkili bir şekilde öğrenmek istiyorsanız fiziksel kurslara gitmek yerine hemen Temel Seviye İtalyanca Eğitimi'ne çevrim içi olarak kaydolun. Bu sayede zamandan tasarruf ederken kendi hızınızda İtalyanca öğrenme şansını yakalayın!

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi kapsamında öğrenecekleriniz şunlardır:

 • İtalyanca alfabesini,
 • Temel seviye İtalyanca kelimeleri,
 • Temel seviye İtalyanca konuşma becerilerini,
 • İtalyancadaki artikelleri,
 • Temel seviye İtalyanca cümle yapılarını,
 • Düzenli ve düzensiz fiilleri.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Nedir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi, hiç İtalyanca bilmeyen ve bu dili öğrenmeye başlangıç seviyesinde başlamak isteyenler için düzenlenmiş çevrim içi bir eğitimdir. Bu kurs, katılımcılara İtalyan dilini etkili bir şekilde öğrenme fırsatı sunmaktadır. Temel Seviye İtalyanca Eğitimi'ne aktif bir şekilde katılanlar, eğitimin sonunda bu dili temel seviyede konuşma yeteneğine sahip olabilirler.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’ne katılabilecek kişiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Sıfırdan İtalyanca öğrenecek olanlar,
 • Temel seviye İtalyanca konuşmak isteyenler,
 • İtalyanca çevirmenlik yapmak isteyenler,
 • Turist rehberleri,
 • İtalya’ya turistik amaçlı seyahat edecek olanlar,
 • İtalyanca Kursu Sertifikası almak isteyenler,
 • CV’sine yeni bir yabancı dil bilgisi eklemek isteyenler,
 • İtalyancaya ilgi duyan herkes.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’ne Katılmak için Gerekenler Nelerdir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’ne katılmak için gerekenler şunlardır:

 • Bilgisayar, akıllı telefon ya da tablet gibi bir cihaz,
 • İlgili cihazları temel seviye kullanım becerisi,
 • Kesilmeden çalışan bir internet.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi, Yıldız Teknik Üniversitesi SEM’de online eğitim modeline uygun bir şekilde düzenlenmektedir. Bu kursun dersleri, konusunda uzman bir eğitmen tarafından hazırlanan online videolardan oluşmaktadır. Ders videoları, YTÜ SEM internet sitesine yüklenerek kursa kayıt olan öğrencilerin erişimine açılmaktadır. Kurs videolarını, eğitimin erişime açık tutulduğu süre boyunca izlemek mümkündür.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Ders Konu Başlıkları Nelerdir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi ders konu başlıkları aşağıda sıralanmıştır.

 • Alfabe
 • Artikel
 • Belirsiz Artikel
 • Olmak (Verbo Essere) ve Preposizioni
 • Verbo Essere Alıştırması ve Avare Sahip Olmak Fiili
 • Avere Fiiliyle Yapılan Farklı Cümleler
 • Var-Yok Kavramları, Geniş Zaman ve Düzenli Fiillerin Çekimlenmesi
 • Düzenli ve Düzensiz Fiiller

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’nde Ders Kaynakları Nelerdir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’nde kullanılan ders materyalleri, alanında yetkin bir İtalyanca eğitmeninin anlatımıyla hazırlanan video içerikleridir. Bu ders videoları, YTÜ SEM web sitesine önceden eklenir ve kursa kayıtlı öğrenciler bu kaynaklara kursa erişim sağlanabildiği süre boyunca istedikleri zaman erişim sağlayabilirler.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Bitiminde Uygulanan Sertifika Sınavı Nedir?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi sonunda uygulanan sertifika sınavı, katılımcıların kurs programı boyunca öğrendiklerini değerlendirmek amacıyla kullanılan bir metottur.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi bitiminde sertifika elde etmek isteyen bireyler, çevrim içi eğitim programını başarıyla tamamladıktan sonra sertifika sınavına girmek zorundadır. Sertifika sınavında başarılı olan katılımcılar, Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Sertifikası almaya hak kazanır.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Bitiminde Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi sonunda sertifika sınavı, çevrim içi ortamda gerçekleştirilmektedir. Katılımcılar, YTÜ SEM’in çevrim içi platformu üzerinden sınava giriş yapmaktadır. Başarılı olan katılımcılar, Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Sertifikası’nı almaya hak kazanmaktadır.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Bitiminde Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi’ni başarıyla tamamlayan katılımcılara verilen sertifika, kişinin İtalyanca dilini başarılı bir şekilde öğrendiğini belgelemesine olanak tanır. Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Sertifikası, CV’ye eklendiği takdirde iş görüşmelerinde daha avantajlı bir konuma gelmeye yardımcı olur.

Özellikle yurt dışında çalışmak isteyenler, uluslararası firmalarda istihdama katılarak kazancını arttırmak isteyen kişiler Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Sertifikası’nı kullanarak hedefine ulaşabilir. Çünkü ikinci bir yabancı dil bilen kişiler, gittikçe globalleşen iş dünyasında daha avantajlı olur.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi Bitiminde Sertifika Ücreti Var mı?

Evet, Temel Seviye İtalyanca Eğitimi sonunda öğrencilerden sertifika için ücret talep edilmektedir. Sertifikadan ücret talep edilme nedeni ise belgenin hazırlanması için gerekli olan operasyonel işlemler ile ilgilidir.

Temel Seviye İtalyanca Eğitimi sonunda katılımcılara verilen sertifika, üniversite onaylıdır ve e-Devlet’te görüntülenebilir. Üniversite tarafından onaylanan sertifikanın e-Devlet sistemi üzerinde görüntülenmeye başlama süresi genellikle ortalama 3 iş günüdür. Bu süreç, sertifikanın hazırlanmasıyla ilgili operasyonel süreçlerden kaynaklanmaktadır.

Yıldız SEM'de ücretsiz eğitimler bulunmaktadır ancak eğitimlerin tamamı ücretsiz değildir. Ücretsiz eğitimler için sitemizde ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.
Yıldız SEM'de sağlık, psikoloji, işletme, hukuk, insan kaynakları gibi birçok farklı kategoride eğitim düzenlenmektedir. Eğitimlerin tamamına sertifika programları sayfasından ulaşabilir ve ihtiyacınız olan eğitime kayıt yaptırabilirsiniz.
Yıldız SEM'deki eğitimlerin bir kısmı önceden çekilmiş video dersler, bir kısmı ise canlı ders şeklinde düzenlenmektedir. Eğitimlerin açıklama kısmını inceleyerek derslerin hangi modele göre düzenlendiğini öğrenebilirsiniz.
Eğitim bitiminde aldığınız sertifikayı e-Devlet üzerinden sorgulamak için e-Devlet sistemine giriş yapmalısınız, ardından arama çubuğuna "Yıldız Teknik Üniversitesi" yazmalısınız. Aşağıda çıkan "Sertifika Sorgulama (Yıldız Teknik Üniversitesi)" kısmına tıklayarak sertifikanızın hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenebilirsiniz.
Aldığınız sertifikanın e-Devlet'e yansıması, ortalama 25 iş günü sürmektedir. Kimi zaman bu süre daha kısa olmaktadır, dönemsel yoğunluğa göre süre değişebilmektedir. 25 iş günü içerisinde sertifikanızın e-Devlet'te görüntülenememesi durumunda YTÜ SEM ile iletişime geçebilirsiniz.
Evet, sertifikalar ücretlidir ve bütün eğitimlerimizde öğrencilerimizden sertifika ücreti talep edilmektedir.

Eğitim sonunda öğrencilerimize verilen sertifika, hem basılı olarak hem de e-Devlet sisteminde dijital olarak sunulmaktadır. Öğrencilerimiz fiziki sertifikalarını elden teslim almaktadır ancak adresine teslim edilmesini de talep edebilir. 

Öğrencilerimiz fiziki sertifikaların belirttiği adrese teslim edilmesini talep ettiğinde kargo ücretini ödemek durumundadır.
Eğitim sonunda aldığınız sertifika, derslerde öğrendiğiniz bilgileri kanıtlamanızı sağlamaktadır. Eğitim boyunca öğrendiğiniz bilgileri, üniversite onaylı sertifika alarak belgelendirebilirsiniz. Bu sayede öz geçmişinizi güçlendirmiş ve iş başvurularında bir adım önde olma fırsatı yakalamış olursunuz. Ayrıca meslek edinmeye yönelik eğitimlerin sonunda aldığınız sertifika ile iş bulma imkanına da sahip olabilirsiniz.
Online olarak düzenlenen eğitimlerimize dünyanın her yerinden katılım sağlamak mümkündür.
Eğitim sonunda sertifika almak zorunlu değildir ancak öğrendiğiniz bilgileri kanıtlamak ve CV'nizi güçlendirmek açısından sertifika almak oldukça önemlidir. Her eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir.
Eğitim ve sınav aşamasını başarı ile bitiren öğrenciler, sertifika almak için "sertifika talep et" butonuna tıklamalıdır. Bu ekran üzerinden öğrenciler belgelerinin oluşturulması için üniversitemize istek gönderebilmektedir.

Sınav formatı, eğitime bağlı olarak değişmektedir. Eğitim hangi formatta düzenlendiyse sınav da buna uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Evet, bazı sertifika programlarında sınava tekrar girmek mümkündür ancak sınavda başarısız olanlar için devam zorunluluğu şartı tamamlandığı takdirde katılım sertifikası düzenlenmektedir.
Evet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bulunmayan kişiler de sertifika alma hakkına sahiptir. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin TC kimlik numarası olmadığı için sertifikaları e-Devlet sistemine işlenmemektedir. Bu kişiler, kendi vatandaşlık numaralarını kullanarak sertifikalarını talep edebilmektedir.
Video eğitim şeklinde düzenlenen eğitimlere istediğiniz zaman ve bulunduğunuz şehir, ülke vs. fark etmeksizin katılım sağlayabilirsiniz. Canlı ders şeklindeki eğitimlerin başlama ve bitme süresi önceden belli olduğu için bu süre zarfı içerisinde derslere katılmanız gerekmektedir. Ancak canlı eğitimlerde de yine bulunduğunuz mekan fark etmemektedir. Örgün olarak düzenlediğimiz eğitimlerde ise belirlenen tarihte ve mekanda eğitime katılmanız beklenmektedir.
Eğitim programlarını başarı ile tamamladığınız takdirde sertifikanızı istediğiniz vakit talep edebilirsiniz.
Evet, aldığınız eğitimi istediğiniz kadar izleme imkanınız bulunmaktadır. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz.
Boğaziçi Enstitüsüchecked-mark

Boğaziçi Enstitüsü

Bilgiyi Güce Dönüştüren Eğitim Platformu

Türkiye'de online eğitimin lider platformu Boğaziçi Enstitüsü, nitelikli eğitimi tabana yaymak amacıyla düzenlediği eğitimlerle bireylerin ve kurumların potansiyelini en üst seviyeye çıkarmasına destek olmaktadır.

Özlem Demürezen

İtalyanca Eğitmeni

İlgili Eğitimler

course
Temel Seviye Online Arapça Kursu
Temel Seviye
(0)
₺1.440,00
Online Eğitim
course
A1-A2 Seviye İngilizce Kursu
İleri Seviye
(0)
₺2.250,00
Online Eğitim
course
B1 Seviye İngilizce Eğitimi
Orta Seviye
(0)
₺2.500,00
Online Eğitim
course
Başlangıç Seviye Rusça Kursu
Temel Seviye
(0)
₺1.440,00
Online Eğitim
course
Temel Seviye Çince Kursu
Temel Seviye
(0)
₺1.440,00
Online Eğitim
1.440,00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et