Çocuklar için Kodlama Eğitimi

 • Uzman Eğitmen
 • %100 Video Eğitim
 • YTÜ Güvencesiyle
Kurs Fiyatı
0,00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et
Kurs Detayları
Çocuklar için Kodlama Eğitimi

Çocuklar için Kodlama Eğitimi, çocukların öğrenirken eğleneceği ve temel düzeyde programlama becerilerini uzman eğitmenler tarafından edineceği bir kurs programıdır. Bu eğitim, çocuklara programlama alanında geniş kapsamlı ve detaylı bilgiler sunmayı amaçlamaktadır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi kapsamında öğrenilecek bilgiler şu şekilde sıralanabilir:

 • Kodlama alanında bilinmesi gereken temel bilgiler,
 • Temel seviye kodlama yapmak için gerekli kurulumları yapma,
 • Kodlama ile ilgili başlangıç seviye terimler,
 • Temel düzey kodlama döngülerinin kullanımı,
 • Grafik açma,
 • Matematiksel işlemleri kodlamada kullanılan temel komutlar,
 • Kodlama yaparak veri alma işlemi,
 • Çocuklara uygun programlama dilini etkili bir şekilde kullanma yetenekleri.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Nedir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi, çocukların temel seviye programlama ve kodlama becerilerini eğlenceli bir şekilde edinmesini sağlamayı amaçlayan bir kurs programıdır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi, özel olarak çocukların seviyesine uygun bir şekilde tasarlandığından onların dikkatini dağıtmadan etkili bir öğrenme süreci geçirmesine olanak tanır. Bu eğitim programı, çocukların gelişimini olumlu bir şekilde etkileyerek onlara yeni beceriler kazandırmaktadır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ni Kimler Alabilir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ne katılabilecek kişiler aşağıda listelenmiştir.

 • Bilgisayarla ilgilenmeyi seven çocuklar,
 • Çocuğunun kodlamayla ilgilenmesini teşvik eden ebeveynler,
 • Bilgisayar oyunlarına ilgi duyan çocuklar,
 • Kodlamayı en temel seviyede öğrenmeyi hedefleyen kişiler,
 • Kodlama ile ilgili temel seviye bilgi sahibi olmak isteyen herkes.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ne Katılmak için Gerekenler Nelerdir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ne katılmak için gerekenler aşağıda yer almaktadır.

 • Derslere katılmak için uygun bir teknolojik araç (tablet, telefon, bilgisayar vs.)
 • Kesilmeden çalışan bir internet
 • Derslere katılmak için ilgili teknolojik cihazları temel düzeyde de olsa kullanmayı bilmek

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Dersleri Nasıl Gerçekleştirilir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi dersleri, YTÜ SEM’in panelinde çevrim içi eğitim formatında düzenlenir. Kodlama alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleşen bu eğitim dersleri, uzaktan eğitim yöntemiyle sunulmaktadır. Çocuklar için Kodlama Eğitimi dersleri, eğitime katılmak isteyen her çocuğun, bulunduğu şehirden bağımsız olarak doğrudan çevrim içi eğitim programına kaydolabilmesine olanak sağlamaktadır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Konu Başlıkları Nelerdir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi kapsamındaki konu başlıkları aşağıda yer almaktadır.

 • Small Basic Kurulum ve Merhaba Dünya
 • Small Basic Değişkenler
 • Small Basic Dört İşlem
 • Kullanıcıdan Veri Alma
 • Small Basic Saat ve Zaman Objesi
 • Yaş Bulma Uygulaması
 • Small Basic Koşullar
 • Koşullar Mini Uygulama
 • Matematik Objesi Tek mi Çift mi Uygulaması
 • Small Basic Döngüler - For Döngüleri
 • Small Basic Döngüler - While Döngüler
 • Grafik Açma Oluşturma
 • Grafik Penceresine Yazı Yazma
 • Grafik Penceresi Konumlandırma
 • Merhaba Kaplumbağa - Kaplumbağa Oluşturma
 • Kaplumbağa ile Kare Çizme
 • Mini Uygulama Kaplumbağa ile Kodlama
 • Small Basic Final Bölümü

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Ders Kaynakları Nelerdir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi ders kaynakları, çocuklara kodlama öğretme alanında yetkin bir eğitmen tarafından hazırlanan ve uzaktan eğitim aracılığıyla sanal ortamda paylaşılan ders videolarını içermektedir.

Uzaktan eğitim yöntemiyle gerçekleştirilen bu eğitim, katılımcılara ders kaynaklarına internet erişimi olan herhangi bir yerden ve zamandan erişim imkanı tanımaktadır. Ders videolarına, kursun erişime açık tutulduğu süre boyunca erişim sağlamak mümkündür. Çocuklar için Kodlama Eğitimi ders videoları, Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezinin web sitesinde oluşturulan hesaplar aracılığıyla kolaylıkla erişilebilmektedir.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Bitiminde Sertifika Nasıl Alınır?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi videolarını izleyen kişiler, sertifika sahibi olmak için final sınavına girmelidir. Sınavda istenen düzeyde başarı sergileyebilen katılımcılar, sertifika alma hakkına sahiptir.

Çocuklar için Kodlama Kursu sonunda katılımcılara YTÜ onaylı sertifika verilmektedir ve bu belgeyi e-Devlet’te görüntülemek mümkündür. Üniversite tarafından onaylanan sertifikanın e-Devlet sistemi üzerinde görüntülenmeye başlama süresi ise genellikle ortalama 3 iş gününü bulur. Bu süreç, sertifikanın hazırlanmasıyla ilgili operasyonel süreçlerden kaynaklanmaktadır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Bitiminde Sertifika Ücreti Var mı?

Evet, Çocuklar için Kodlama Eğitimi sonunda öğrencilerden sertifika için ücret talep edilmektedir. Sertifikadan ücret talep edilme nedeni ise belgenin hazırlanması için gerekli olan operasyonel işlemler ile ilgilidir.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Bitiminde Alınan Sertifika Ne İşe Yarar?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi'ne katılan çocuklar, erken yaşta edindikleri bilgi ve becerileri kanıtlamalarını sağlayan bir sertifika alırlar. Bu belge, çocukların gelecekteki eğitim ve kariyer yolculuklarının da güçlü olmasına yardımcı olmaktadır.

Bu eğitim programı sayesinde bilgi birikimini erken yaşta arttıran çocuklar, ileri düzeyde kodlama ilgisi geliştirmek istedikleri takdirde bu alanda daha derinlemesine bilgiler sunan farklı eğitimlere yönelebilirler.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Bitiminde Uygulanan Sertifika Sınavı Nedir?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi bittikten sonra gerçekleştirilen sertifika sınavı, katılımcıların kurs programından elde ettikleri bilgilerin değerlendirildiği bir testtir.

Katılımcılar, eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra üniversite onaylı sertifikaya sahip olabilmek için bu sınavdan başarıyla geçmelidirler. Çocuklar için Kodlama Eğitimi’ni tamamlayan ve uzaktan eğitim sürecini özveri ile tamamlayan katılımcılar, belgelerini almaya hak kazanmaktadır.

Çocuklar için Kodlama Eğitimi Bitiminde Sertifika Sınavı Nasıl Yapılır?

Çocuklar için Kodlama Eğitimi'nin sonunda gerçekleşen sertifika sınavı, YTÜ SEM tarafından online olarak düzenlenmektedir. Sertifika sınavı, eğitmen tarafından hazırlanan ve öğrenci paneline yüklenen sorulardan oluşmaktadır.

Sınav test formatında hazırlanmıştır ve eğitim sürecini özenle takip eden katılımcılar için zorluk oluşturmayan bir yapıya sahiptir. Eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar, sertifika sınavını başarıyla geçtiklerinde üniversite onaylı sertifika alarak süreci başarılı bir şekilde noktalarlar.

 

Yıldız SEM'de ücretsiz eğitimler bulunmaktadır ancak eğitimlerin tamamı ücretsiz değildir. Ücretsiz eğitimler için sitemizde ilgili kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.
Yıldız SEM'de sağlık, psikoloji, işletme, hukuk, insan kaynakları gibi birçok farklı kategoride eğitim düzenlenmektedir. Eğitimlerin tamamına sertifika programları sayfasından ulaşabilir ve ihtiyacınız olan eğitime kayıt yaptırabilirsiniz.
Yıldız SEM'deki eğitimlerin bir kısmı önceden çekilmiş video dersler, bir kısmı ise canlı ders şeklinde düzenlenmektedir. Eğitimlerin açıklama kısmını inceleyerek derslerin hangi modele göre düzenlendiğini öğrenebilirsiniz.
Eğitim bitiminde aldığınız sertifikayı e-Devlet üzerinden sorgulamak için e-Devlet sistemine giriş yapmalısınız, ardından arama çubuğuna "Yıldız Teknik Üniversitesi" yazmalısınız. Aşağıda çıkan "Sertifika Sorgulama (Yıldız Teknik Üniversitesi)" kısmına tıklayarak sertifikanızın hazırlanıp hazırlanmadığını öğrenebilirsiniz.
Aldığınız sertifikanın e-Devlet'e yansıması, ortalama 25 iş günü sürmektedir. Kimi zaman bu süre daha kısa olmaktadır, dönemsel yoğunluğa göre süre değişebilmektedir. 25 iş günü içerisinde sertifikanızın e-Devlet'te görüntülenememesi durumunda YTÜ SEM ile iletişime geçebilirsiniz.
Evet, sertifikalar ücretlidir ve bütün eğitimlerimizde öğrencilerimizden sertifika ücreti talep edilmektedir.

Eğitim sonunda öğrencilerimize verilen sertifika, hem basılı olarak hem de e-Devlet sisteminde dijital olarak sunulmaktadır. Öğrencilerimiz fiziki sertifikalarını elden teslim almaktadır ancak adresine teslim edilmesini de talep edebilir. 

Öğrencilerimiz fiziki sertifikaların belirttiği adrese teslim edilmesini talep ettiğinde kargo ücretini ödemek durumundadır.
Eğitim sonunda aldığınız sertifika, derslerde öğrendiğiniz bilgileri kanıtlamanızı sağlamaktadır. Eğitim boyunca öğrendiğiniz bilgileri, üniversite onaylı sertifika alarak belgelendirebilirsiniz. Bu sayede öz geçmişinizi güçlendirmiş ve iş başvurularında bir adım önde olma fırsatı yakalamış olursunuz. Ayrıca meslek edinmeye yönelik eğitimlerin sonunda aldığınız sertifika ile iş bulma imkanına da sahip olabilirsiniz.
Online olarak düzenlenen eğitimlerimize dünyanın her yerinden katılım sağlamak mümkündür.
Eğitim sonunda sertifika almak zorunlu değildir ancak öğrendiğiniz bilgileri kanıtlamak ve CV'nizi güçlendirmek açısından sertifika almak oldukça önemlidir. Her eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verilmektedir.
Eğitim ve sınav aşamasını başarı ile bitiren öğrenciler, sertifika almak için "sertifika talep et" butonuna tıklamalıdır. Bu ekran üzerinden öğrenciler belgelerinin oluşturulması için üniversitemize istek gönderebilmektedir.

Sınav formatı, eğitime bağlı olarak değişmektedir. Eğitim hangi formatta düzenlendiyse sınav da buna uygun olarak gerçekleştirilmektedir.

Evet, bazı sertifika programlarında sınava tekrar girmek mümkündür ancak sınavda başarısız olanlar için devam zorunluluğu şartı tamamlandığı takdirde katılım sertifikası düzenlenmektedir.
Evet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı bulunmayan kişiler de sertifika alma hakkına sahiptir. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan kişilerin TC kimlik numarası olmadığı için sertifikaları e-Devlet sistemine işlenmemektedir. Bu kişiler, kendi vatandaşlık numaralarını kullanarak sertifikalarını talep edebilmektedir.
Video eğitim şeklinde düzenlenen eğitimlere istediğiniz zaman ve bulunduğunuz şehir, ülke vs. fark etmeksizin katılım sağlayabilirsiniz. Canlı ders şeklindeki eğitimlerin başlama ve bitme süresi önceden belli olduğu için bu süre zarfı içerisinde derslere katılmanız gerekmektedir. Ancak canlı eğitimlerde de yine bulunduğunuz mekan fark etmemektedir. Örgün olarak düzenlediğimiz eğitimlerde ise belirlenen tarihte ve mekanda eğitime katılmanız beklenmektedir.
Eğitim programlarını başarı ile tamamladığınız takdirde sertifikanızı istediğiniz vakit talep edebilirsiniz.
Evet, aldığınız eğitimi istediğiniz kadar izleme imkanınız bulunmaktadır. Eğitim içeriklerine ömür boyu erişim sağlayabilirsiniz.
Boğaziçi Enstitüsüchecked-mark

Boğaziçi Enstitüsü

Bilgiyi Güce Dönüştüren Eğitim Platformu

Türkiye'de online eğitimin lider platformu Boğaziçi Enstitüsü, nitelikli eğitimi tabana yaymak amacıyla düzenlediği eğitimlerle bireylerin ve kurumların potansiyelini en üst seviyeye çıkarmasına destek olmaktadır.

Tuncay Erol

Bilgisayar Öğretmeni - Eğitmen

İlgili Eğitimler

course
Çocuk Gelişimi Kursu
Orta Seviye
(0)
₺2.280,00
Online Eğitim
course
Microsoft Office Programları Eğitimi
İleri Seviye
(0)
₺1.200,00
Online Eğitim
0,00₺
Sepete Ekle
Sepete Git
Kursa Devam Et