Temel Uygulamalı Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği

 • Kapsamlı Eğitim
 • Alanında Profesyonel Akademisyenler
 • Yıldız Teknik Üniversitesi Sertifikası
Kurs Fiyatı
10.000,00₺
Ön Başvuru Yap
Sepete Git
Kursa Devam Et
Kurs Detayları
Temel Uygulamalı Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği
Örgün Eğitim Programı
Kalan Kontenjan
Eğitim Detayları
 • Eğitim Tarihi : 14 Eylül 2024
 • Eğitim Bitiş Tarihi : 29 Eylül 2024
 • Ders Yeri : Yıldız Teknik Üniversitesi Yıldız Kampüsü, Beşiktaş, İstanbul
 • Eğitim Süresi : 38 Saat

  Eğitim İçeriği:

  1. Teorik bilgilendirme

  a. Akışkanlar Mekaniği bilgilendirmesi

  b. Akışkanlar Dinamiği bilgilendirmesi

  (3 Saat)

  2. İç Akışlar Etrafı bir cidar ile çevrili olan akışlara genel olarak verilen isim iç akışlardır. Akış duvar etkisi altında gelişmektedir. Boru içi ve kanal içi akışlar bu başlık altında incelenecektir.

  (6 Saat)

  3. Dış Akışlar Serbest bir akım içerisinde bulunan cismin etrafında gerçekleşen akış olaylarının incelenmesi dış akışlar başlığı altında gerçekleştirilecektir. 3 boyutlu bir cismin etrafındaki akışın modellenmesi bu başlıkta ele alınacaktır.

  (6 Saat)

  4. Isı Transferi Katılar ve durgun akışlarda gerçekleşen iletim ile ısı transferinin yanı sıra hareketli akışkanlar tarafından gerçekleştirilen taşınımla ısı transferinin sayısal olarak modellenmesi bu başlık altında incelenecektir.

  (6 Saat)

  5. Çok fazlı akışlar Bir den çok faza sahip çok bileşenli akışların modellenmesi bu başlık altında incelenecektir. Serbest su yüzeyli problemlerin incelenmesi temel amaçtır.

  (6 Saat)

  6. Hareketli ekipman Akış içerisindeki hareketlerin modellenmesi bu başlık altında gerçekleşmektedir. Dönme hareketinin farklı modeller ile modellenmesi, doğrusal hareketlerde akışkanlar dinamiği modellemeleri bu başlığın konusudur.

  (6 Saat)

  Temel Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği Eğitimi Sınavı (5 Saat)

  Bu sınav temel eğitimi tamamlayanların yetkinliklerini ölçmek ve ileri seviye eğitime kabul edilmek için tamamlanması gereken bir aşamadır. Temel eğitimi tamamlamadan ileri eğitimi almak isteyen kursiyerlerden öncelikle bu sınavı başarmaları beklenmektedir. Temel Eğitimdeki her bir başlık için bir problem verilerek çözümü istenecektir.

  Eğitmen:

  Dr. Öğr. Üyesi Ahmet YURTSEVEN

  Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?

  0.00

  (Toplam 0 Değerlendirme)

  0%
  0%
  0%
  0%
  0%

  Eğitim Süreci Nasıl İşliyor?

  Eğitim süreci hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sizin için uygun eğitim programını seçtikten sonra eğitime başvur butonu ile gerekli bilgileri doldurarak ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  Üniversitemiz tarafından verilen eğitim için uygunluğunuz SEM tarafından onaylandıktan sonra ödeme işlemini tamamlayarak eğitim başlangıç tarihine kadar gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.(Bu evrakların listesi size eğitim danışmanınız tarafından iletilecektir.)
  Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra eğitim başarınıza göre katılım belgesi veya sertifikanız SEM tarafından hazırlanarak sizlere bilgi verilecektir.
  Yıldız Teknik Üniversitesichecked-mark

  Yıldız Teknik Üniversitesi

  Bilimi, Üretimi ve Girişimciliği Destekleyen Eğitim Ekosistemi

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nin hedefi ulusal alanda öncü, uluslararası alanda rekabetçi, ülke kalkınmasına katkı sağlayarak öncelikle ülkemiz olmak üzere dünyadaki problemlerin çözümünde etkin rol oynayan, yenilikçi ve proaktif yeni nesil dijital çağa uygun donanım ve yetkinliklere sahip, etik değerleri gözeten, öğrenci odaklı bir üniversite olmaktır.

  Bu Eğitimi Kurumsal Olarak Talep Et


  Yıldız Teknik Üniversitesi - SEM, geliştirdiği özgün yaklaşım ile firmanızın eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve analizinden başlayan tam kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunar. Eğitim beklentileriniz ve kurum ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı analizleri gerçekleştirir. Şirketiniz için en doğru eğitim tasarısını kurgulamaya başlar. Sağladığı örgün ve online kurumsal eğitim hizmeti ile eğitmen-firma ilişkisini profesyonel çerçevede yürütür ve en uygun eğitim çözümünün sağlanması için yüksek kalitede hizmet verir.

  10.000,00₺
  Ön Başvuru Yap
  Sepete Git
  Kursa Devam Et