​STEM Eğiticinin Eğitimi

 • Kapsamlı Eğitim
 • Alanında Profesyonel Akademisyenler
 • Yıldız Teknik Üniversitesi Sertifikası
Kurs Fiyatı
3.500,00₺
Ön Başvuru Yap
Sepete Git
Kursa Devam Et
Kurs Detayları
​STEM Eğiticinin Eğitimi
Örgün Eğitim Programı
Kalan Kontenjan
Eğitim Detayları
 • Eğitim Tarihi : 08 Haziran 2024
 • Eğitim Bitiş Tarihi : 09 Haziran 2024
 • Ders Yeri : Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, Esenler, İstanbul
 • Eğitim Süresi : 20 Saat

  Eğitimin Amacı:

  Bu eğitimde katılımcılara disiplinlerarası bakış açısı, 21. Yüzyıl becerileri, STEM alanlarını (Fen, teknoloji, mühendislik ve matematik) disiplinlerarası bakış açısıyla kullanarak günlük hayattaki problemlere çözümler oluşturma, analitik ve tasarım odaklı düşünme becerilerini kazandırmayı amaçlayan STEM Eğitimi alanında teorik ve uygulamalı bir eğitim verilecek olup bu eğitimle ilgili birçok uygulama yapacaklardır.

  Eğitimin Hedef Kitlesi:

  İlkokul öğretmenleri, her branştan ortaokul, lise öğretmenleri, öğretmen adayları, her bölümden üniversite öğrencileri, anne-babalar ve STEM eğitimine ilgi duyan herkes katılabilir. Katılım için herhangi bir önkoşul yoktur.

  Eğitimin Kazandıracağı Bilgi ve Beceriler:

  Eğitim sonunda STEM Eğitimi alanında özel bilgi ve beceri, bu eğitimin farklı disiplinlerde kullanımı konusunda farkındalık ve eğitimde STEM yaklaşımının kullanımı konusunda bilgi sahibi olacak olan katılımcılar, STEM eğitimini öğretebilecek ve uygulayabilecek seviyeye gelebilecek ve STEM Eğitiminin eğitimini verebileceklerdir.

  Başarılı olan kursiyerlere "STEM EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ" sertifikası verilecektir. Bu sertifikayla kreşlerde, özel okullarda, kolejlerde STEM Eğitimi dersleri ve kursları verilebilir, özel dersler açabilirler.

  Eğitim İçeriği:

  I.Oturum

  STEM Eğitimi ve Felsefesi, STEM Eğitiminin Tarihsel Gelişimi

  STEM Eğitiminin Kavramsal ve Teorik Temelleri

  Mühendislik Tasarım Süreci & Uygulama Örnekleri

  II.Oturum

  Günlük hayattan malzemelerle STEM Eğitimi Uygulamaları-I

  Günlük hayattan malzemelerle STEM Eğitimi Uygulamaları-II

  III.Oturum

  Örnek STEM-temelli ders planı incelemesi

  STEM Eğitimi plan, senaryo ve etkinlik sunumları

  IV.Oturum

  Yapı Setleri ile STEM Eğitimi Uygulamaları-I

  Yapı Setleri ile STEM Eğitimi Uygulamaları-II

  STEM Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme

  Eğitmen:

  Prof.Dr. Mustafa Sami TOPÇU

  Bu kursu öğrenciler nasıl değerlendirdi?

  0.00

  (Toplam 0 Değerlendirme)

  0%
  0%
  0%
  0%
  0%

  Eğitim Süreci Nasıl İşliyor?

  Eğitim süreci hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

  Sizin için uygun eğitim programını seçtikten sonra eğitime başvur butonu ile gerekli bilgileri doldurarak ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
  Üniversitemiz tarafından verilen eğitim için uygunluğunuz SEM tarafından onaylandıktan sonra ödeme işlemini tamamlayarak eğitim başlangıç tarihine kadar gerekli evrakları hazırlamanız gerekmektedir.(Bu evrakların listesi size eğitim danışmanınız tarafından iletilecektir.)
  Eğitimi başarıyla tamamladıktan sonra eğitim başarınıza göre katılım belgesi veya sertifikanız SEM tarafından hazırlanarak sizlere bilgi verilecektir.
  Yıldız Teknik Üniversitesichecked-mark

  Yıldız Teknik Üniversitesi

  Bilimi, Üretimi ve Girişimciliği Destekleyen Eğitim Ekosistemi

  Yıldız Teknik Üniversitesi’nin hedefi ulusal alanda öncü, uluslararası alanda rekabetçi, ülke kalkınmasına katkı sağlayarak öncelikle ülkemiz olmak üzere dünyadaki problemlerin çözümünde etkin rol oynayan, yenilikçi ve proaktif yeni nesil dijital çağa uygun donanım ve yetkinliklere sahip, etik değerleri gözeten, öğrenci odaklı bir üniversite olmaktır.

  Bu Eğitimi Kurumsal Olarak Talep Et


  Yıldız Teknik Üniversitesi - SEM, geliştirdiği özgün yaklaşım ile firmanızın eğitim ihtiyaçlarının tespiti ve analizinden başlayan tam kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunar. Eğitim beklentileriniz ve kurum ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı analizleri gerçekleştirir. Şirketiniz için en doğru eğitim tasarısını kurgulamaya başlar. Sağladığı örgün ve online kurumsal eğitim hizmeti ile eğitmen-firma ilişkisini profesyonel çerçevede yürütür ve en uygun eğitim çözümünün sağlanması için yüksek kalitede hizmet verir.

  3.500,00₺
  Ön Başvuru Yap
  Sepete Git
  Kursa Devam Et